A mechatronikai mérnöki szakma rendkívül sokrétű és sokszínű. Nagyon sok ember dolgozik ebben a szakmában, és tisztában vannak azzal, hogy az ipar legkülönfélébb területein várják őket, mint szakembereket a diploma megszerzése után.

De mégis milyen munkakörökben dolgozhat ez a szakember? Miért mondható el, hogy egy jó mérnök után két kézzel kapnak a legnagyobb vállalatok is?

Mechanikai tervezés

A gépszerkezettan nekik is fontos tantárgy, nem csupán a gépészmérnököknek. Hogyan épül fel egy kúpos, vagy tokos tengelykapcsoló, mint az a hidraulikus emelőszerkezet?

Villamosipari ismeretek

Az nagyon sok helyen lehet előnyös, ha valaki tisztában van azzal, hogy hogyan műkörnek a különféle generátorok, motorok, valamint elektrosztatikus rendszerek. Ez sokszor persze nem a legfőbb irány, de egy plusz tudásképp mindenképp megemlíthető.

Programozás

Sokféle programnyelv van, amelyekkel lehet különféle gépeket programozni. Ilyen például a C, C++, C#, de vannak egyéb lehetőségek is, például a PHP, JavaScript és a HTML, amelyek már sokkal inkább webes rendszerek készítésekor használatosak.

Cserejavítás

Különféle szerkezeteket javítani, szervizelni kell sokszor, hiszen ezek meghibásodnak és elromlanak egy idő után. Erre lehet jó a cserejavítás (exchange service), amelyhez magas szintű diagnosztikai ismeretek szükségesek.  Ezeket kizárólag a szakmai iparban történő gyakorlatszerzés lehet képes számunkra megadni.

Hol szerezhetünk ilyen diplomát?

Sokféle egyetemen oktatják ezt a szakmát, remek felsőoktatási intézmény például az Óbudai Egyetem vagy a BME – ez a két egyetem a legjobb választás a szakmabelieknek tanulni.

Egy jó hozzászólás jó lenne

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.